Dodawaj ludziom wartości

17. 05. 31
posted by: Robert Kozłowski
Odsłony: 8783

„Pod koniec dnia zadaje sobie pytanie: Czy dodawałem dziś ludziom wartości?”

- John C. Maxwell

John C. Maxwell, mój ulubiony autor, człowiek, który jest dla mnie wzorem,  w trakcie swojego ubiegłorocznego wystąpienia na GLS-ie opowiedział  historię, która jest kwintesencją tego czym jest prawdziwe przywództwo:

"Mój ojciec ma 94 lata. Kiedy mama umarła kilka lat temu, poprosiliśmy go, żeby przeprowadził się na osiedle z dostępem do opieki zdrowotnej, i tak zrobił. Sam się tam zawiózł. Jest niesamowitym facetem, niesamowitą osobą.

Chcieliśmy, żeby miał zapewnioną dobrą opiekę zdrowotną, otrzymał więc miejsce w willi. Pewnego dnia podczas lunchu powiedział mi: »Synu, musisz mnie zrozumieć. Będę pierwszym, który wprowadzi się do tej willi«. Była ona jeszcze wtedy w budowie.

I dodał: »Będę pierwszym, który wprowadzi się na to osiedle z opieką zdrowotną.  A ja odpowiedziałem: »To świetnie, tato. Dlaczego chcesz wprowadzić się pierwszy?«.

Odpowiedział: »Cóż, synu, chcę tam być pierwszy – przede wszystkim dlatego, że zjawią się tam starzy ludzie. Ci starzy ludzie będą spięci. Dla niektórych będzie to pierwszy raz, kiedy rozstają się z rodziną. Chcę być przy drzwiach, witać ich i mówić: ‘Nazywam się Melvin Maxwell i tu mieszkam. Spodoba ci się tu i zostaniemy przyjaciółmi’«.

I to właśnie robi mój tata każdego dnia. Dodaje ludziom wartości."

Jestem przekonany, że sukces odnoszą ludzie oraz firmy, które kierują się taką zasadą w swojej działalności.

Niedługo ruszy mój nowy kurs, który będzie skierowany do małych biznesów, kurs będzie miał właśnie taki tytuł Dodawaj ludziom wartości.  

Jeżeli jesteś zainteresowany zapisz się na listę oczekujących na kurs:

http://centrumedukacyjne.com/index.php/zapisz-sie-na-liste-oczekujacych-na-kurs-dodawaj-ludziom-wartosci

 

Pozdrawiam

Robert Kozłowski.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież