Wywiad z coachem Anetą Jurewicz

17. 08. 18
posted by: Robert Kozłowski
Odsłony: 3964

Aneta Jurewicz

Jestem całą sobą coachem!. Jestem nauczycielem coachingu. Jestem mentorcoachem. Jestem szczęśliwą mamą i żoną. Jestem spełnionym Prezesem Własnego ŻyciaJ Prowadzę frimę szkoleniową Jurewicz Coaching Projekt, której misją jest promowanie coachingu i wdrażanie kultury coachingowej.

Pierwsze spotkanie z coachingiem?

Pierwsze spotkanie z coachingiem było w Szkole Trenerów Biznesu Akademii Set, kiedy to zgłosiłam się jako uczestnik do demonstracji sesji coachingu wizji. I wtedy poczułam moc coachingu na sobie. To było bardzo głębokie przeżycie dlamnie. Dziś wizja jaką wtedy wypracowałam z coachem się spełniła. Jest dokładnie tak jak chciałam wówczas. . .

Czym dla Ciebie jest coaching?

Z jednej strony  jest dla mnie czymś niezdefiniowanym….czymś co czuję w sobie i jest dla mnie naturalne…tzn być coachem i prowadzić coaching. Coaching jest dla mnie zmianą sposobu myślenia. Jest przełamywaniem schematów, wychodzeniem poza swoją strefę komfortu. Jest dla mnie ciężką pracą nad  poznawaniem prawdziwego siebie. Coaching jest dla mnie procesem, w którym dzięki relacji z coachem, technikom, modelom wychodzi się ze swojego tunelu, który stanowi znane nam dotąd myślenie. Tunel to przekonania, lęki, obawy, ograniczenia….ale też nieuświadomione zasoby. Tunel to mapa połączonych ze sobą neuronów. Połączonych na skutek naszych doświadczeń. Coaching jest dla mnie tworzeniem nowych połączeń neuronów i utrwalaniem ich, co prowadzi do zmiany …

Dla kogo jest coaching?

Dla osoby gotowej do zmiany. Gotowość wymaga systematycznej pracy, uporu, konsekwencji i odwagi…do poznania prawdziwego siebie i swoich pragnień, wartości, zasobów, kompetencji.

Z kim najczęściej pracujesz? Kto jest twoim klientem?

Managerowie z branży farmaceutycznej i medycznej. Lekarze (właściciele placówek medycznych) . Przyszli coachowieJ

Jak wiedza którą posiadasz jako coach pomaga Ci w życiu osobistym?

Znajomość moich wartości pozwala mi je spełniać, co oznacza, że wyeliminowałam w życiu to co mi nie służyło. Od ludzi po miejsca…

Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry coach?

 • Wiarą w klienta
 • Uważnością
 • Profesjonalizmem
 • Pokorą
 • Akceptacją świata klienta
 • Skromnością

Co powoduje, że coaching działa?

Poszerzanie tunelu. Poszerzanie samoświadomości. Tworzenie nowych połączeń neuronów. Nowych „autostrad” w mózgu.

Jak rozumiesz sukces w coachingu?

Sukces to stawanie się „Prezesem Własnego Życia”J ,to uświadamianie sobie swoich celów, wartości, dążeń, pragnień, marzeń, zasobów! SWOICH! Sukces to kolejne małe kroki w drodze do spełniania swoich wartości.

Rada dla początkujących coachów?

Coachuj! Praktykuj! Odważnie i zgodnie z wymaganymi kompetencjami. Nie bierz na siebie ciężaru klienta. Nie jesteś wtedy użyteczny dla niego. Pamiętaj! Ty jesteś tylko narzędziem w drodze do JEGO CELU! To jego cele są najważniejsze! Wierz w klienta. On posiada wszystko, co potrzebne aby osiągnąć swój cel. Znajdzie zasoby i sposób aby go osiągnąć. Wierz w niego!

Jak zostać coachem?

Wybrać szkołę akredytowaną lub spełniającą programowo wymogi akredytacji. Zwracać uwagę na wykładowców, ich doświadczenie oraz na to , czy zajęcia są prowadzone warsztatowo! Praktyka to podstawa w tym zawodzie!

Na popełnianie jakich błędów muszą uważać początkujący coachowie?

 • Doradzanie.
 • Sugerowanie np. pytania sugerujące
 • Ocenianie
 • Brak odzwierciedleń
 • Pytania zamknięte
 • Zbyt krótki, nieprzegadany i niejasny dla klienta kontrakt
 • Przegadane sesje, bez głębi…

 

Najfajniejsza rzecz w coachingu?

Relacja!

Co jest dla Ciebie najtrudniejsze w procesie coachingowym?

Nic!!! Kocham być coachem! To moja pasja misja i nie ma w niej nic dla mnie trudnego. To mój talent. Jestem wdzięczna, że go odkryłam. Nie wszyscy mają to szczęście aby odkryć swój talent.:)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież